Для батьків

 

Для батьків

Звернення до батьків!

Шановні батьки!
Тільки добро і милосердя роблять нас справжніми людьми. Хай наше серце завжди відгукується на них і відкривається для добра. Тому, виховні впливи на дитину повинні бути продуманими, бо від цього залежить, кого ми виховуємо. Мудрі народні прислів'я говорять: "Що посієш, те й пожнеш", "Посій вчинок - пожнеш звичку, посій звичку - пожнеш характер, посій характер - пожнеш долю". Щоб виховати всебічно і гармонійно розвинену особистість, треба глибоко знати дитину. Все повинно бути в полі зору батьків - навчання, гра і їхні стосунки між собою. В. О. Сухомлинський писав: "Не силуйте душу людини, уважно придивляйтесь до законів природного розвитку кожної дитини, до її особливостей, прагнень, потреб.

Пам'ятка батькам

1. Любіть дитину.
2. Знаходьте радість у спілкуванні з дитиною.
3. Дайте дитині місце в сім'ї.
4. Розмовляйте з дитиною.
5. Цікавтесь справами й проблемами дитини.
6. Дозвольте дитині займатися за інтересами.
7. Привчайте дітей до самообслуговування й формуйте трудові навички та любов до праці.
8. Не очікуйте, що ваша дитина виросте такою, якою хочете ви.
9. Допоможіть їй стати собою.
10. Частіше розмовляйте з вашою дитиною, відповідайте на всі її питання.
11. Постарайтесь хоч інколи дивитись на світ очима вашої дитини.
12. Найголовніший ваш обов'язок - розуміти свою дитину.
13. І зрозумійте головне: ви - найрідніша людина.


Міні - довідник для мене і моїх батьків

Як реагувати на погані оцінки дитини?

Більшість мам і батьків бажають бачити свою дитину талановитою, розумною і успішною. Але часто ці очікування перетворюються в проблем, а шкільні оцінки малюка стають головною темою розмов в сім’ ї.  
     Подібні бесіди можуть викликати негативні емоції, як у дитини, так і в батьків. Побачивши оцінки в електронному журналі чи в щоденнику своєї дитини, мами і тата в паніці починають вичитувати, сварити та карати малюка. Діти батьків, які часто поводяться  таким  чином, як правило, перестають довіряти дорослим і починають приховувати оцінки. 
Не сваріть дитину за погані оцінки. Навіть якщо вас дуже засмучують погані оцінки дитини в школі, потрібно уникати читання нотацій, необґрунтованих звинувачень, осуду, погроз і покарань. Вашу відкриту негативну реакцію малюк сприйматиме як оцінку своєї особистості. Дайте зрозуміти дитині, що ви любите і приймаєте її, не зважаючи ні на що. 
Не будьте байдужим до поганих оцінок.  Не варто говорити, що шкільні оцінки нічого не варті і наводити приклади двієчників, які в результаті стали успішними людьми. Батькам варто розуміти, що двійки – це «симптоми» тих чи інших проблем в житті дитини. 
 Не виконуйте за дитину завдання. Звичайно, на пояснення досить часто не вистачає часу і здається, що набагато простіше виконати за школяра все домашнє завдання і забути про проблему. Проте це не вихід, оскільки для малюка від такої допомоги не буде ніякої користі.





Чи потрібен дитині мобільний телефон?

В сучасному світі багато батьків дарують своїм дітям мобільний телефон, ще до того, як їм виповниться 10 років. Частіше за все це робиться для своєї зручності та безпеки дитини. Але чи правильно те, що в такому юному віці дитина піддається постійному впливу негативного випромінювання?
Вчені з Академії Педіатрії Америки направили прохання до Федеральної Комісії, в якому просили переглянути встановлені допустимі норми радіовипромінювання, що впливає саме на дітей.

На думку експертів, діти більшою мірою схильні до впливу навколишнього середовища, ніж дорослі. Негативний вплив сигналів мобільного телефону на дитячий головний мозокв два рази вище, ніж у батьків, а на кістковий мозок - в 10 разів.

Однак, тільки батькам вирішувати, чи приносить користь мобільний телефон дитині, чи все ж варто відмовитися від нього до кращих часів, щоб не завдати непоправної шкоди здоров'ю та психіці свого малюка.




Щоб комп'ютер не був шкідливим
Сьогодні важко уявити своїх дітей без комп’ютера. З його допомогою можна пізнавати навколишній світ дошкільникові, він може стати хорошим другом у приготуванні уроків школярам, про невичерпні можливості в пізнавальній і навіть науковій діяльності студентів годі і говорити. Але цей витвір людини не є досконалим.
При роботі на комп’ютері організм людини отримує певні навантаження, що характеризуються розумовою, зоровою і фізичною напругою, що може привести до порушення опорно-рухового апарату, ураження хребта – порушення постави, сколіозу, ураження променезап’ясткового суглоба – тунельного синдрому, артрозу, порушення зору – зорового синдрому. Технічний прогрес зупинити неможливо – комп’ютерів усе одно більшатиме. Тому таким важливим є виховання правильного, грамотного ставлення до новинок техніки.
Купуючи комп'ютер дитині, потрібно пам'ятати декілька корисних рекомендацій, дотримання яких знижують несприятливий вплив комп'ютера на здоров'я дитини:
1.      Монітор повинен відповідати міжнародним стандартам безпеки. Частота кадрової розгортки повинна бути не менше 70 Гц. На сучасному етапі кращими по безпеці визнаються монітори на рідких кристалах, системи LCD.
2.      Дитина до 6 років повинна проводити за комп’ютером не більше 10-15 хв. І то не щодня. Для дітей 7-12 років обмеження становить 20 хв. На день.. Старшим дітям можна сидіти за комп’ютером не більше години в день. Для дітей, що відносяться до групи ризику за станом зору, час, проведений біля комп’ютера, потрібно дозувати індивідуально. При цьому періодичність занять з дитиною повинна бути не більше 2-х разів на тиждень.
3.      Важливо, щоб на монітор не потрапляло світло і не падали відблиски від лампи.
4.      Комп'ютер повинен  встановлюватися в добре провітрюваному приміщенні, де регулярно проводиться вологе прибирання.
5.      Розміри комп’ютерного столу й стільця повинні відповідати зросту дитини. Екран потрібно розташувати так, щоб  по відношенню до центру дисплея погляд падав трохи зверху вниз, під кутом 10-20 градусів. Найкраще розташувати монітор на такій відстані, щоб дитина могла торкнутися до нього кінчиками пальців витягнутої руки.
6.      Крім виконання спеціальної гімнастики, потурбуйтеся про те, щоб дивлячись в монітор, дитячі очі не страждали від занадто яскравих кольорів екранної картинки.
Діти активно  пізнають світ. Але від користі до шкоди – один крок. Помірне перебування за комп’ютером поліпшує концентрацію уваги, занадто довге – погіршує.
Для того, щоб знизити до мінімуму шкідливий вплив комп’ютера, необхідно стежити, щоб діти дотримувалися таких правил:
Коли друкуєте, зап’ястя мають лежати на столі, а не нависати над клавіатурою зверху і не тягнутися до неї знизу. Пальці повинні бути плавно зігнуті над клавішами.
Не намагайтеся сидіти занадто прямо; просто відкиньтеся назад так, щоб вас добре підтримувала спинка стільця. Ноги твердо поставте на підлогу, зігнувши їх під прямим кутом.
Час від часу змінюйте положення тіла, це допоможе зберегти рухливість дисків хребта (профілактика остеохондрозу), крім того,  так знімається напруга в м’язах.

Регулярно відпочивайте від монітора. Час від часу відводьте очі й дивіться куди-небудь далеко перед собою.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Читання по колу

  За сигналом переходимо до сусіднього підручника. Знаходимо місце, де зупинилися, продовжуємо читати. Тренуємо пам'ять, увагу, темп чит...